Jabłonka

Polska Orawa jest bardzo ciekawym miejscem, gdzie nie tylko można wypocząć, ale i poznać wiele ciekawych góralskich zwyczajów. Odkryć piękno Orawy to oznacza odkryć także piękno samej Jabłonki, która od lat jest stolicą Orawy.

Będąc w Jabłonce odwiedzić można niesamowity Babiogórski Park Narodowy ze szczytem Babia Góra. Przy dobrej pogodzie ze szczytu można ujrzeć Gród Kraka, czyli nasz piękny Kraków.

Oto lista zabytków jakie można zobaczyć na Orawie:

• Orawski Park Etnograficzny
  • Kościół Jana Chrzciciela w Orawce
  • Fabrykarnia w Orawce
  • Cmentarz żydowski w Podwilku
  • Muzeum Regionalne w Chyżnem
  • Dzwonniczki loretańskie, według dawnych wierzeń odpędzały one burze

Jabłonka jest bardzo znaną wsią w okolicach Nowego Targu, jest to miasteczko tętniące życiem przez cały dzień, w każdą środę na tamtejszym placu organizowany jest od bardzo dawna jarmark, gdzie znajdziecie góralskie wyroby, wiele ciekawostek góralskich i oczywiście będziecie mogli posłuchać anegdotek od samych górali.